BMW 3 Serisi Sedan (G20) 330d (265 bg) xDrive Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (G20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 330d (265 bg) xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.4-4.7 Lt/100 km
53.46 - 50.05 US mpg 64.2 - 60.1 UK mpg 22.73 - 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1-5.4 Lt/100 km
46.12 - 43.56 US mpg 55.39 - 52.31 UK mpg 19.61 - 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 134-140 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 159.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 349.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 265 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 88.5 bg/Lt |
| Tork | 580 Nm @ 1750-2750 dev/dak 427.79 lb.-ft. @ 1750-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B57D30A |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1660 Kg 3659.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2255 Kg 4971.42 lbs. |
| Azami yük | 595 Kg 1311.75 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4709 mm 185.39 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1445 mm 56.89 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1573 mm 61.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 799 mm 31.46 in. |
| arka çıkıntı | 1059 mm 41.69 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 12.0 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 98Y XL |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |