BMW 3 Serisi Sedan (G20) 320d (190 bg) xDrive Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (G20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320d (190 bg) xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.2-5.5 Lt/100 km
45.23 - 42.77 US mpg 54.32 - 51.36 UK mpg 19.23 - 18.18 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1-4.4 Lt/100 km
57.37 - 53.46 US mpg 68.9 - 64.2 UK mpg 24.39 - 22.73 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5-4.8 Lt/100 km
52.27 - 49 US mpg 62.77 - 58.85 UK mpg 22.22 - 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 118-125 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.9 saniye |
| Maksimum sürat | 233 km/saat 144.78 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 123.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 259.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.2 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-2500 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B47D20B |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2170 Kg 4784.03 lbs. |
| Azami yük | 630 Kg 1388.91 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4709 mm 185.39 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1442 mm 56.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1573 mm 61.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1587 mm 62.48 in. |
| ön çıkıntı | 799 mm 31.46 in. |
| arka çıkıntı | 1059 mm 41.69 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 11.95 m 39.21 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 98Y XL |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |