BMW 3 Serisi Sedan (G20) 320i (184 bg) xDrive Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Sedan (G20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320i (184 bg) xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.0-7.3 Lt/100 km
33.6 - 32.22 US mpg 40.35 - 38.7 UK mpg 14.29 - 13.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2-5.6 Lt/100 km
45.23 - 42 US mpg 54.32 - 50.44 UK mpg 19.23 - 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.9-6.3 Lt/100 km
39.87 - 37.34 US mpg 47.88 - 44.84 UK mpg 16.95 - 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 134-143 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.6 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 119.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 194.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5000-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 92.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1350-4000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1350-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B48B20A |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.25 Lt 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2130 Kg 4695.85 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4709 mm 185.39 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| Yükseklik | 1445 mm 56.89 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 98Y XL |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |