Mercedes-Benz C-Serisi (W204) AMG C 63 V8 (457 bg) 7G-TRONIC AMG SPEEDSHIFT PLUS modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W204) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG C 63 V8 (457 bg) 7G-TRONIC AMG SPEEDSHIFT PLUS |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 20.9 Lt/100 km
11.25 US mpg 13.52 UK mpg 4.78 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 9.2 Lt/100 km
25.57 US mpg 30.7 UK mpg 10.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 13.4 Lt/100 km
17.55 US mpg 21.08 UK mpg 7.46 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 319 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.6 Kg/bg, 276.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.8 Kg/Nm, 362.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 457 bg @ 6800 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.6 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 5000 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 156.985 |
| Motor hacmi | 6208 cm3 378.84 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 102.2 mm 4.02 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1655 Kg 3648.65 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2170 Kg 4784.03 lbs. |
| Azami yük | 515 Kg 1135.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 475 Lt 16.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4725 mm 186.02 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| Yükseklik | 1438 mm 56.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2765 mm 108.86 in. |
| Ön tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| Arka tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| En az dönüş açısı | 11.75 m 38.55 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC AMG SPEEDSHIFT PLUS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 360 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 330 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 235/40 R18 Arka lastikler: 255/35 R18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18 Arka jantlar: 9J x 18 |