Mercedes-Benz C-Serisi (W204) C 180 1.6 Kompressor BlueEFFICIENCY (156 bg) 5G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W204) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 180 1.6 Kompressor BlueEFFICIENCY (156 bg) 5G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.1-10.5 Lt/100 km
23.29 - 22.4 US mpg 27.97 - 26.9 UK mpg 9.9 - 9.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.4-6 Lt/100 km
43.56 - 39.2 US mpg 52.31 - 47.08 UK mpg 18.52 - 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.1-7.7 Lt/100 km
33.13 - 30.55 US mpg 39.79 - 36.69 UK mpg 14.08 - 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 169-183 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 223 km/saat 138.57 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 109.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 161.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 156 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 97.7 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 2800-4600 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 2800-4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 271.910 |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.6 mm 2.98 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1425 Kg 3141.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1985 Kg 4376.18 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 475 Lt 16.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 740 Kg 1631.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4581 mm 180.35 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1549 mm 60.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| ön çıkıntı | 765 mm 30.12 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 10.84 m 35.56 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R16 |
| Jant Boyutu | 6J x 16 |