Mercedes-Benz C-Serisi (W204) C 350 CGI BlueEFFICIENCY V6 (292 bg) 7G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W204) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 350 CGI BlueEFFICIENCY V6 (292 bg) 7G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 12-12.6 Lt/100 km
19.6 - 18.67 US mpg 23.54 - 22.42 UK mpg 8.33 - 7.94 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.1-6.7 Lt/100 km
38.56 - 35.11 US mpg 46.31 - 42.16 UK mpg 16.39 - 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8.3-8.9 Lt/100 km
28.34 - 26.43 US mpg 34.03 - 31.74 UK mpg 12.05 - 11.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 193-208 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.2 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 189.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 237 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 292 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 83.5 bg/Lt |
| Tork | 365 Nm @ 3000-5100 dev/dak 269.21 lb.-ft. @ 3000-5100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 272.982 |
| Motor hacmi | 3498 cm3 213.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92.9 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 475 Lt 16.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4581 mm 180.35 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1549 mm 60.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| ön çıkıntı | 765 mm 30.12 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| En az dönüş açısı | 10.84 m 35.56 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |