Mercedes-Benz C-Serisi (W204) C 200 CDI BlueEFFICIENCY (136 bg) 5G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W204) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 200 CDI BlueEFFICIENCY (136 bg) 5G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.4-8.1 Lt/100 km
31.79 - 29.04 US mpg 38.17 - 34.87 UK mpg 13.51 - 12.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.4-5.2 Lt/100 km
53.46 - 45.23 US mpg 64.2 - 54.32 UK mpg 22.73 - 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.5-6.3 Lt/100 km
42.77 - 37.34 US mpg 51.36 - 44.84 UK mpg 18.18 - 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 144-164 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.7 saniye |
| Maksimum sürat | 214 km/saat 132.97 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 89.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 237.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 2800-4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.5 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 1600-2600 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 1600-2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 651.913 |
| Motor hacmi | 2143 cm3 130.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 99 mm 3.9 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1515 Kg 3340 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2095 Kg 4618.68 lbs. |
| Azami yük | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 475 Lt 16.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4581 mm 180.35 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1549 mm 60.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| ön çıkıntı | 765 mm 30.12 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| En az dönüş açısı | 10.84 m 35.56 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R16 |
| Jant Boyutu | 6J x 16 |