Mercedes-Benz C-Serisi (W204) C 220 CDI BlueEFFICIENCY (170 bg) Start Stop modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W204) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 220 CDI BlueEFFICIENCY (170 bg) Start & Stop |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 5.6-6.3 Lt/100 km
42 - 37.34 US mpg 50.44 - 44.84 UK mpg 17.86 - 15.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.7-4.3 Lt/100 km
63.57 - 54.7 US mpg 76.35 - 65.69 UK mpg 27.03 - 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.4-5.1 Lt/100 km
53.46 - 46.12 US mpg 64.2 - 55.39 UK mpg 22.73 - 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 117-133 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 232 km/saat 144.16 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 110.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 259.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 3000-4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 79.3 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1400-2800 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1400-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 651.911 |
| Motor hacmi | 2143 cm3 130.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 99 mm 3.9 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2120 Kg 4673.8 lbs. |
| Azami yük | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 475 Lt 16.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4581 mm 180.35 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1549 mm 60.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| ön çıkıntı | 765 mm 30.12 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 10.84 m 35.56 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |