Mercedes-Benz C-Serisi (W204) C 200 Kompressor (184 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W204) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 200 Kompressor (184 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.5-10.7 Lt/100 km
22.4 - 21.98 US mpg 26.9 - 26.4 UK mpg 9.52 - 9.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.8-6 Lt/100 km
40.55 - 39.2 US mpg 48.7 - 47.08 UK mpg 17.24 - 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.6-7.8 Lt/100 km
30.95 - 30.16 US mpg 37.17 - 36.22 UK mpg 13.16 - 12.82 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 180 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.7 Kg/bg, 130 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 176.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.4 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 2800-5000 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 2800-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 271.950 |
| Motor hacmi | 1796 cm3 109.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 85 mm 3.35 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1415 Kg 3119.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 475 Lt 16.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 745 Kg 1642.44 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4581 mm 180.35 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2020 mm 79.53 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1549 mm 60.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| ön çıkıntı | 765 mm 30.12 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 10.84 m 35.56 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 295 mm |
| Arka frenler | Disk, 300 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7.5J x 17 |