Mercedes-Benz C-Serisi (W204) C 350 CDI BlueEFFICIENCY V6 (231 bg) 7G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz C-Serisi (W204) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 350 CDI BlueEFFICIENCY V6 (231 bg) 7G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 8.6-8.9 Lt/100 km
27.35 - 26.43 US mpg 32.85 - 31.74 UK mpg 11.63 - 11.24 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.4-5.7 Lt/100 km
43.56 - 41.27 US mpg 52.31 - 49.56 UK mpg 18.52 - 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.6-6.9 Lt/100 km
35.64 - 34.09 US mpg 42.8 - 40.94 UK mpg 15.15 - 14.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 174-180 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 142.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3 Kg/Nm, 332.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 231 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.3 bg/Lt |
| Tork | 540 Nm @ 1600-2400 dev/dak 398.28 lb.-ft. @ 1600-2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 642.830 |
| Motor hacmi | 2987 cm3 182.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1625 Kg 3582.51 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2205 Kg 4861.19 lbs. |
| Azami yük | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 475 Lt 16.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4581 mm 180.35 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1549 mm 60.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| ön çıkıntı | 765 mm 30.12 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| En az dönüş açısı | 10.84 m 35.56 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |